Wielkanoc

25 kwicień 2017
Dnia 11 kwietnia br., tj. w Wielki Wtorek tuż przed Triduum Paschalnym uczniowie Publicznego Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego w Strzelcach pod kierunkiem katechety – pani mgr Agnieszki Wielgus oraz pana mgr Piotra Korytkowskiego, przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Zamyślenia przy krzyżu” wprowadzający całą społeczność szkolną w klimat: męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Szkolną uroczystość uświetnili przybyli goście: wójt gminy Strzelce -  pan Tadeusz Kaczmarek wraz z Panią Skarbnik Gminy - Iwoną Rosiak oraz Pani Dyrektor szkoły - mgr Ewa Chojnacka z przybyłym gronem nauczycielskim.
Uczniowie recytowali wiersze m.in. księdza-poety śp. Jana Twardowskiego pt. „Proszę o wiarę”, „Najważniejsze” czy „Jeśli miłość”, które były przeplatane znanymi pieśniami okresu Wielkiego Postu: „Rozpięty na ramionach”, „Golgota”, „Matka, która pod krzyżem stała” czy na koniec „Jezus zwyciężył, to wykonało się”. Dowiedzieliśmy się także krótko genezy Misterium Paschalnego przekazanej przez prowadzących występ – narratorów: Annę Andrzejewską, Sarę Szymańską i Grzegorza Gruźlińskiego z klasy IIIB. Uwagę zwracała ciekawa scenografia, którą tworzyli uczniowie wszystkich klas Gimnazjum wykonując prace plastyczne – plakaty związane z okresem liturgicznym, a która ubogaciła cały występ. Przekazano także informację o jałmużnie wielkopostnej – akcji Caritas Polska wspierającej w tym roku leczenie chorych dzieci i osób starszych – szkoła na ten cel charytatywny przekazała 41 złotych na ręce księdza proboszcza Strzelec.
Na zakończenie uroczystości zaproszeni Goście, jak i Pani Dyrektor, złożyli życzenia Wielkanocne. Radosnego Alleluja!