Noc w szkole

09 grudzień 2016
W dniu 25.11.2016 r. w naszej szkole odbyła się tak długo wyczekiwana "Noc w szkole". Zorganizowano ją dla Wolontariuszy działających w gimnazjum. Celem była integracja grupy oraz jej udział w nocnych warsztatach poświęconych tematyce Wolontariatu. 21 ochotniczek z klas I-III podjęło to wyzwanie. Nad grupa opiekę sprawowały p. M. Karbowska, P. M. Wiśniewska i p. A. Gadziomska.
Akcja "I Noc w szkole" ruszyła o 18.30. Zaopatrzeni w śpiwory, karimaty i „mnóóóstwo” jedzenia, rozlokowałyśmy się w salach na parterze szkoły. Najpierw krótka organizacja miejsca na posiłek i warsztaty, a później już tylko zabawa. Zaczęłyśmy o kilku ćwiczeń integracyjnych, podczas których naładowałyśmy śmiechem i pozytywną energią akumulatory do dalszych nocnych działań.
W związku ze zbliżającym się Dniem Wolontariusza, uczennice w czterech grupach przygotowały przepiękne plakaty promujące ideę Wolontariatu, a nowe narybki z klas I uczyły się sztuki rękodzielniczej, wykonując materiałowe bombki bożonarodzeniowe. W międzyczasie dostarczyłyśmy sobie "odrobinę" kalorii, zajadając się pyszną pizzą. Nie obyło się także bez seansu filmowego - obejrzeć horror w takiej grupie to sama przyjemność. I kiedy niektórym już lekko przymykało się oko, kierownik imprezy zarządziła nocą rywalizację wiedzową. Wolontariusze podzieleni na trzy kolorowe drużyny musieli wykonać zadania, do których instrukcje znajdowały się w specjalnie przygotowanych dla nich kopertach.
Zaczęliśmy o rozsypanki wyrazowej, w końcu należało się dowiedzieć czym jest Wolontariat i Wolontariusz. Wśród pozostałych zadań znalazło się układanie puzzli, szybkie przyswajanie wiedzy o instytucjach pomocowych w Polsce i na świecie, wykreślanie haseł związanych z Wolontariatem, układanie wierszyków i rymowanek z podanymi słowami nt. pomocy i zaśpiewanie ich do znanej melodii, nauka w 16 językach słowa "pomoc".
Największą frajdą jednak było nocne poszukiwanie z latarkami haseł związanych z Wolontariatem, które sprytnie zostały umieszczone przez opiekunów w szkolnych zakamarkach. Wolontariusze wytężyli swojej zmysły i po kilkunastominutowych poszukiwaniach odnaleźli je wszystkie.
Zabawom nie było końca...Pomysłowości Wolontariuszy także. Nawet późne godzinny nocne nie stanowiły żadnych ograniczeń. Gry słowne, kalambury .... o 3- 4 nad ranem- czemu nie! O spaniu nie było mowy.
Jeszcze "I Noc w szkole "się nie skończyła, a Wolontariusze pytali o następną...czyli nie taka szkoła straszna!!!
O 7.30 wszystkie rześkie i wyspane;-) zabrałyśmy się za porządkowanie sal. W międzyczasie p. Wiśniewska przygotowywała hurtowo tosty na śniadanie. A potem już tylko oczekiwanie na rodziców i dzielenie się wrażeniami z minionej nocy. Będzie co wspominać!!!