Cecyliada 2016

09 grudzień 2016
Dnia 24 listopada obył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej „CECYLIADA 2016” w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kutnie pod honorowym patronatem Biskupa Łowickiego ks. Andrzeja Franciszka Dziuby, Prezydenta Miasta Kutno p. Zbigniewa Burzyńskiego oraz Dziekana Kutnowskiego ks. Jerzego Swędrowskiego. „Cecyliada”- przegląd piosenki religijnej, adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów miasta Kutna i okolic. Nazwa konkursu wywodzi się od imienia św. Cecylii, męczennicy, patronki muzyków, zespołów i śpiewu kościelnego, której wspomnienie obchodziliśmy 22 listopada.
Uczennica klasy III B naszego gimnazjum – Weronika Kaczmarek, zajęła III miejsce w kategorii soliści z piosenką pt. „Mario, czy już wiesz?”. Dziękujemy Panu mgr Piotrowi Korytkowskiemu za pomoc muzyczną w przygotowaniu laureatki do konkursu.
Uroczyste wręczenie nagród jak i występ laureatów odbędzie się dnia 26 listopada 2016 roku (sobota) w Parafii św. Wawrzyńca w Kutnie, po Mszy świętej o godz. 18:00 na której to będzie obecny ksiądz biskup Andrzej Franciszek Dziuba. Zapraszamy do udziału.