10 listopad 2016
W dniu 09 listopada 2016 roku w gimnazjum w Strzelcach odbyła się akademia poświęcona 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po ponad stuletnim okresie zaborów. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem szkolnego pocztu sztandarowego, odśpiewaniem hymnu państwowego, po czy nastąpiły występy uczniów zainscenizowane jako montaż muzyczno-słowny, przeplatany informacjami historycznymi dotyczącymi okoliczności odzyskania niepodległości.Uczniowie recytowali wiersze między innymi „Wstań Polsko” J. Mączki, „Ojczyzna wolna” R. Przymusa. Chór szkolny wykonał tradycyjne pieśni związane z I wojną światową i udziałem w niej Legionów Polskich np. „piechota, szara piechota”, „I Brygada”. Uroczystość przebiegła w podniosłej, patriotycznej atmosferze.azji Święta Niepodległości....