Sztafeta czytelnicza

11 październik 2016
W dniu 11 października 2016r. dotarła z Kutna do Publicznego Gimnazjum im. ks. ST. Konarskiego w Strzelcach Czytelnicza Sztafeta Szkół rozpoczęta 3 października 2016r. w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły czytali książki i wystawiali scenki z wybranych utworów.
Każda klasa promowała innego autora i tak klasa
IIIb wybrała „Widźmina „ Andrzeja Sapkowskiego , klasa IIIa czytała i przedstawiała „Balladynę” Juliusza Słowackiego , klasa IIA i IA „Harry Pottera” , zaś klas IIb zaprezentowała scenkę miłości Mickiewicza do Wereszczakówny oraz czytała fragment „Dziadów”, natomiast klasa Ib zabrała nas w świat baśni.
Młodzież chętnie czytała fragmenty książek i wykazała się kreatywnością podczas wykonywania scenek.